Odkurzacz to jeden z podstawowych sprzętów, który mamy w swoim domu. Robimy nim regularne porządki, usuwamy kurz i zabrudzenia. Jest także nieoceniony na co dzień, kiedy zdarzy się nam rozsypać w kuchni sypki produkt czy wnieść piasek na podłogę. Jednak na rynku dostępne są nie tylko zwykłe odkurzacze domowe, ale także takie o konkretnym przeznaczeniu. W tym artykule przedstawiamy przegląd odkurzaczy.

Odkurzacze przemysłowe - warsztatowe

Jak wskazuje nazwa, są to odkurzacze wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Większość tego typu sprzętów musi spełniać wymagania Unii Europejskiej – takie certyfikaty jakości pozwalają na dopuszczenie sprzętów do użytku. Dzięki nim mamy pewność, że praca przemysłowa przebiega w sposób bezpieczny. Odkurzacz przemysłowy sprawdza się w pracach budowlanych i trudnych warunkach, gdzie musimy radzić sobie z dużą wysokością, pyłem, kurzem i innymi przeszkodami. Odkurzacze przemysłowe są wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Na pracy w budowie sprawdzi się również odkurzacz odsysania pyłu, który pomoże usunąć kurz i uporczywy pył. Dostępne są takie odkurzacze w różnych rozmiarach. Możemy również zdecydować się na praktyczne połączenia różnych urządzeń, takich jak odkurzacz-szlifierka.
To kolejny rodzaj praktycznych odkurzaczy. Praca warsztatowa to również gałąź przemysłu – stwarza jednak nieco inne warunki niż praca na budowie. Rzadziej występuje ryzyko pracy na wysokości, jednak wciąż mamy do czynienia z trudnymi okolicznościami, w których trzeba się dobrze zabezpieczyć. Odkurzacz warsztatowy jest dopasowany do wymogów pracy w warsztacie samochodowym, stolarskim i wielu innych miejscach. Podobnie jak odkurzacz przemysłowy, poradzi on sobie z odkurzaniem zarówno mokrych, jak i suchych powierzchni. W tym celu zamontowano w nim dwa pojemniki: na wodę oraz na brud.
odkurzacz warsztatowy

Odkurzacze samochodowe

Możemy wybrać nie tylko odkurzacze do warsztatu samochodowego – wielu producentów oferuje także funkcjonalne odkurzacze samochodowe. Tego typu urządzenie przydaje się każdemu właścicielowi auta. Doczyścimy nim wszystkie trudno dostępne miejsca, tapicerkę czy bagażnik. Wykorzystanie odkurzacza samochodowego sprawi, że zapomnisz o zabrudzeniach.
odkurzacz samochodowy