• Kategorie
  • Szukaj
  • Młoty udarowe i wyburzeniowe

Młoty udarowe i wyburzeniowe renomowanych producentów. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór młotów do różnych zastosowań. Od najbardziej podstawowych modeli, do egzemplarzy używanych w zastosowaniach profesjonalnych i przemysłowych. Pełna oferta poniżej:

LEKKI MŁOT DŁUTUJĄCY 15J YT-82133 YATO
LEKKI MŁOT DŁUTUJĄCY 15J YT-82133 YATO
Produkt niedostępny
MŁOT UDAROWO OBROTOWY 25J SDS-MAX
MŁOT UDAROWO OBROTOWY 25J SDS-MAX
Produkt niedostępny
Młot udarowy SDS+ 900W, walizka 58G858
Młot udarowy SDS+ 900W, walizka 58G858
Produkt niedostępny
Młot wyburzeniowy 1600W DED7848 Dedra
Produkt niedostępny
MŁOT WYBURZENIOWY 45J 79090V STHOR
MŁOT WYBURZENIOWY 45J 79090V STHOR
Produkt niedostępny
MŁOT WYBURZENIOWY 65J YT-82001 YATO
Produkt niedostępny

Młoty udarowe i wyburzeniowe – kiedy mogą stać się przydatne?

Zarówno młody udarowe, jak i wyburzeniowe, to elektronarzędzia, bez których trudno wykonać jakikolwiek remont. W budownictwie ułatwiają pracę przy rozbiórce i wyburzaniu betonowych ścian czy kuciu posadzek. Świetnie radzą sobie również z kamieniem i cegłą. Są popularnymi narzędziami w górnictwie, przy modernizacji dróg, parkingów, chodników, a także znajdują zastosowanie w kształtowaniu terenu, gdyż dzięki nim można usunąć tzw. przeszkody terenowe, jak np. beton czy skały.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze młoda udarowego i wyburzeniowego?

W przypadku młotów udarowych i wyburzeniowych nie tylko moc ma znaczenie. Wybierają taki sprzęt, zwróć uwagę na:

  • Rodzaj udaru – udar może być mechaniczny lub pneumatyczny. Ten pierwszy swoje zastosowanie znajdzie raczej w lżejszych pracach. Natomiast pneumatyczny bardzo dobrze sprawdza się przy większych wyzwaniach i twardszych materiałach.

  • Kucie otworów – praktycznie każdy młot udarowy (oprócz wyburzeniowego) może służyć do wiercenia. Jeśli jednak zależy Ci na wykuwaniu otworów, zwróć uwagę czy interesujący Cię model ma funkcję udaru bez obrotów.

  • Moc młota – jeśli szukasz młota do zastosowań okołodomowych wystarczy, aby jego moc była w graniach 700 W. Natomiast bardziej zaawansowane i profesjonalne prace najlepiej wykonywać urządzeniem o mocy około 1500 W.

  • Średnicę wiercenia – warto przed zakupem zorientować się, jaka jest maksymalna średnica wiercenia, czyli jak dużych wierteł w udarze możesz używać. W ten sposób dowiesz się również, jakieś średnicy otwory wykonasz przy użyciu tego narzędzia.

Do czego służy młot udarowy?

Młot udarowy zwany też młotowiertarką to urządzenie służące do wiercenia otworów w najtwardszych materiałach z którymi nie poradzi sobie wiertarka udarowa takimi jak beton, granit czy marmur. Można też przy jego pomocy skuwać stare posadzki czy tynki. Młoty wyburzeniowe to masywne narzędzia o dużej mocy używane podczas prac rozbiórkowych. Służą głównie do burzenia ścian i kucia betonu. W ofercie naszego sklepu znajdą państwo urządzenia tak renomowanych firm jak  Yato, Graphite i Scheppach.

 

Wysoka jakość i wszechstronne zastosowanie młotów udarowych

Posiadanie młotów udarowych czy wyburzeniowych ma wiele zalet. W naszym sklepie mpm-24 znajdziesz wysokiej jakości urządzenia, które ułatwią Ci szybkie przebijanie się przez kamień, beton i wiele innych, twardych materiałów. Poza tym możliwość stosowania różnych końcówek zapewnia większą wszechstronność i pozwala na wykonywanie małych, jak i dużych prac remontowych. Dzięki dużej mocy zmniejsza się wysiłek fizyczny, którego potrzebujesz, aby uporać się z przeszkodą. Poza tym udary zastępują tradycyjne rozwiązania, jak np. młoty ręczne, które są bardziej pracochłonne i pochłaniające znacznie więcej energii.